Features
- Flat screen TV with great picture & convenient extras like catch-up TV, thanks to smart features.
- Get HD TV free via your aerial - better picture & sound that Standard Definition
Description
Updated from a 400 Hz to 600 Hz BMR (Backlight Motion rate) panel, this 24 inch Panasonic TV offers even smoother motion than ever. This means that when watching action movies or sport, the TX24ES500B has the speed and clarity to keep up with the action without motion blur.- Panasonic TX-24ES500B 24-Inch Widescreen 720p HD Ready Smart LED TV with Freeview HD (2017 Model) is masterly or a good supply .